Zahrada - Chocerady

Architektonický návrh altánku a dispoziční studie využití zahrady pro Dětské centrum - zpracováno na dvě odlišná zadání po sobě

Budova a k ní přilehlá zahrada slouží pro účely pomoci malým dětem - ať už zde hospitalizovaným nebo na návštěvě za rehabilitací či využití místních zdravotních služeb. Požadavkem investora bylo navrhnout prostor univerzálně použitelný jak pro hru, odpočinek tak i svačiny. Na tomto základě jsme vytvořili návrh lehké dřevěné stavby poskytující stín a zázemí pro pobyt v zahradě. Zahrada obecně byla ideově navržena tak, aby využívala přírodních prvků - tunýlky z vrbiček, skluzavka ve svahu, bludiště ve vyšší trávě apod. 

> možnost rychlé změny využití altánu - sklopné stolky, hamaky

> posuvné boční panely proti slunci

> úložné prostory ve stěně - pro židle, hračky, žínky apod.

V mezidobí však proběhla celková rekonstrukce hl.budovy a byla výrazně zredukována původní vzrostlá zeleň. Touto situací nastaly nové podmínky a bylo třeba zpracovat novou studii s jinými výchozími požadavky. Nyní návrh počítá se zakomponováním bezbariérové rampy jako hlavním přístupem na zahradu. Vzniklo zde několik funkčních ploch dle zadání investora - herní plocha s měkkým povrchem, plocha s vodními prvky, plocha pro pískoviště a vše je doplněno drobnějšími prvky jako je smyslový chodník, kuličková dráha, ohniště, hamaky atd. Veškeré zadání vychází z faktu omezené pohyblivosti dětí a nutnosti bezbariérového řešení celého prostoru. 

> měkké hrací plochy z granulovaného plastu a mlatové cestičky

> vše uzpůsobeno omezené pohyblivosti dětí a bezbariérovosti

> tři základní funkční plochy s rozličnými náplněmi pro děti © 2020 STUDIOAVITA
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!